Órák helyett mindössze fél perc alatt feltölthetőek 100%-ra azok az újratölthető elemek, amiket Shawn West feltaláló házilag eszkábált össze. A normál AA és AAA ceruzaelemeket, illetve a baby (C) és góliát (D) elemeket felváltó telep szupergyors feltöltését ígérő megoldáshoz Shawn lítium-ionos kondenzátorokat használt, hogy megfelelően tárolja velük az elektromos energiát.
Lemerülése után elegendő a hozzá tartozó töltőegységre tenni az elemet, ami aztán mindössze 26 másodperc leforgása alatt fullra visszatöltődik, normál esetben ez minimum többórás művelet lenne. Több energiát persze nem szolgáltat a boltokban kapható sima elemeknél, a AA ceruzaelemet helyettesítő, 1,5 volt feszültséget nyújtó telep kapacitása az átlagosnak mondható 1150 mAh-s szintet hozza, azonban nagyságrendekkel tovább használható majd, mivel több százezerszer (!) is újratölthető lényeges energiaveszteség nélkül, ezt azért egyik Duracell sem bírja garantálni.
A Kickstarteren indított projekre 10.000$-os kezdőtőke összegyűjtését célozta meg a feltaláló, ami össze is jött, így idén októbertől már le is szállíthatják az első szuperelemeket, az AA és AAA ceruzaelemekes változatokat például darabonként 25$-os áron (~ 5.800 Ft), sőt Shawn a jövőben a mobiltelefonok aksijainál is alkalmazhatónak véli az általa kidolgozott szupergyors töltési technológiát, ami azért közel sem annyira kifinomult, mint a korábban bemutatott, szintén extrém gyorsan feltölthető organikus aksi.
Varga István
2014. augusztus 9. szombat at 11:56
Megint feltalálták a vizet! A szuperkondenzátor nem új találmány, de igazán még senkinek nem működött!
Gjoci
2014. október 2. csütörtök at 21:54
Kár hogy nem igazak az adatok.
A Taiyo Yuden cég 3,8V 40F kapacitásu kondenzátorát használta fel, amit megtámogatott egy elektronikával hogy 1,5V jöjjön ki a kapcsokon.
Ebben a kondiban kb 290Ws tárolható, ez átszámolva 27mAh.
(19Wh/l, 4ml = 27mWh => 290Ws, max 3,8V, min 2,2V => 3V átlag, 290/3/3600 => 27mAh)
Szóval elég karcsú.