Killer billentyűzet hardcore gémereknek: MadCatz S.T.R.I.K.E 7

By  | 

Amikor egy másodperc tört részén múlik, hogy mi lövünk-e elsőnek vagy éppen a célkeresztbe kerül a homlokunk, akkor egy mezei  billentyűzettel nem sokra megyünk. Minden gombnak, funkciónak ott kell lennie, ahova ösztönösen nyúlunk, nincs idő levenni tekintetünket a képernyőről, mindennek tökéletesen, reflexszinten kell működnie, hibázásnak nincs helye. Akár RPG, FPS, MMO, RTS, MOBA típusú játékokat tolunk a Mad Catz legújabb STRIKE 7 fedőnevű moduláris felépítésű, testreszabható billentyűzete biztos jó szolgálatot fog tenni, ha ki tudjuk csengetni az árát.

A robosztus alu ház jóval erősebb a legtöbb gémer klaviatúránál, a moduláris felépítésnek köszönhetően az 5 komponensből pedig csak azokat használjuk és úgy pattintjuk össze, ahogy az leginkább passzol a játékstílusunkhoz, berögzült szokásainkhoz.  Az egyedi kialakítású membrános klaviatúra a mechanikushoz hasonló visszacsatolást nyújt, miközben a billentyűzet püfölése közben a kattogó zajoktól nem kell tartanunk.

A V.E.N.O.M. TFT-LCD érintőképernyő segítségével végezhetjük el a beállítások többségét. Beállíthatjuk a billentyűzetkiosztást, makrókat futtathatunk, a játék és a chat hangerejét állíthatjuk, különböző alkalmazásokat indíthatunk vagy websiteokat is megnyithatunk a kijelzőn, sőt a TeamSpeak is innét vezérelhető.

A makrók korábban nehézkes és időigényes programozása beállítása, most az érintőképernyőn egy egyszerű grafikus interfészen keresztül történik. Beállíthatunk szinte bármilyen billentyűzetkombinációt, shorcutot, amiket aztán akár időzítve is indíthatunk.

Maga a billentyűzet lényegesen kisebb helyet foglal az asztalon (numpad nélkül) mint egy normál billentyűzet, így nagyobb tér marad az egér számára. A WASD és kurzor gombok cserélhetőek, használhatunk standard kialakítású és gumírozott szélű gombokat is. A háttérvilágítás megléte szinte természetes, azonban annak színét egy 16 milliós palettáról állíthatjuk be.

Az oldalra felpattintható 4 darab programozható macro gombbal együtt összesen 24 funkciógomb áll rendelkezésre, melyek mindegyike 3 üzemmódban használható, így összesen 72 egyedi, a júzer által meghatározott parancsot programozható be.

A NumPad a billentyűzet jobb illetve bal oldalra is helyezhető. Összepattinthatjuk fixen, szorosan vagy speckó vezetékek segítségével a billentyűzetet és a NumPad-ot nem kell közvetlenül egymás mellé helyeznünk, ha úgy lenne kényelmesebb.

A háromrészes csuklótámasznak mindamellett, hogy állítható a magassága egy görgető gombot és egy akció gombot is tartalmaz, így további lehetőségek állnak kézre.

Ja ér az árcetli: 299 USD (kb. 68.000 Ft) a tengerentúlon és ugyanennyi juró lesz Európában (299 EUR), azaz mintegy 25%-kal drágább (kb. 85.000 Ft) az EU-ban. Az itthoni áfának köszönhetően pedig valószínűleg a bruttó 100-ast fogja majd súrolni alulról, mire ideér hozzánk is. Addig is Mad Catz STRIKE 7 demo videó a tovább után!

7 hozzászólás

  1. Szerzetes

    2012. augusztus 20. hétfő at 10:56

    Kb mint egy sportkocsi. Állat ahogy kinéz, meg az egész, és nagyon szeretnék, de ha racionálisan végiggondolom: „minek?”
    A legpöpecebb a kis kijelzú :)

  2. asd

    2012. augusztus 20. hétfő at 12:04

    Gamer billentyűzeteknek sosem láttam értelmét, még az egéren oké, múlik valami, de egy billentyűzeten? Csak kell egy billentyű, amit már megszoktunk és tudjuk hol vannak a billentyűzetek, egy tesco-s billentyű 2 hónap után már tökéletes.

  3. Zsolt F.

    2012. augusztus 20. hétfő at 22:15

    Szerintem szép is, ötletes is. Az hogy gamer billentyű? Csak belegondolok Pshop közben menyire jobb ha a gombok jobban kézre esnek. Meg pár új funkció. A legjobb hogy lassan úgy alakítjuk ahogyan nekűnk megfelel. De ez a termék is bőven bennevan a vásárlási listán. Kár hogy nem olcsóbb.

  4. rizsa

    2012. augusztus 22. szerda at 15:29

    linux alatt vajon működik-é?

  5. Pingback: Killer billentyűzet hardcore gémereknek: MadCatz S.T.R.I.K.E 7 | Lájk Magazin

  6. Wardialer

    2012. november 18. vasárnap at 14:41

    Igenis sokat számít a billentyűzet, viszont véleményem szerint sokkal jobb választás a Saitek Cyborg Command Unit.

  7. Bence

    2013. november 16. szombat at 21:52

    Ahw URAMISTEN micsoda gyönyörűség azthiszem meg van hogy mire gyüjtők mostantól :D